Smart příslušenství

Jak na bezpečnou výměnu skla na mobilu

S popraskaným či poškrábaným sklem na telefonu se špatně manipuluje a vytrácí se jeho ochranná funkce. V takovém případě je důležité sklo zavčasu vyměnit. A protože se proces výměny liší v závislosti na způsobu přilepení, připravili jsme pro vás dnešní článek. 

Výměna poškozeného ochranného skla

Většina ochranných skel je přilepena silikonovou vrstvou, díky které je sundání opravdu snadné. Začněte tím, že se nehtem dostanete pod roh skla, a pomalu odlepujte. Postupujte rovnoměrně a pomalu. Pokud se na ochranném skle vyskytují praskliny či tzv. pavouk, mějte na paměti, že se může celé rozpadnout. Ideálním pomocníkem vám pak bude izolepa. Nalepte ji pevně na celé sklo a následně ji jako celek sejměte dle výše uvedeného postupu. 

Odstranění ochranného skla přilepeného UV gelem

Odstranění tvrzeného skla z telefonu může být náročný proces, a to zejména pokud je sklo přilepené UV lepidlem. I když se vám podaří sklo nadzvednout, čím blíže budete ke středu telefonu, tím hůře sundávání půjde. V takovém případě vám pomůže voda, doporučujeme ji kapat po troškách a sklo odlupovat po kouscích.

Po odstranění skla z telefonu může na displeji zůstat rosol, který vznikl kontaktem UV gelu a vody. Rosol však snadno odstraníte hadříkem, papírovou utěrkou nebo vatovým tamponkem. Využít můžete i speciální roztoky na odstranění lepidel, které koupíte v obchodech s mobilním příslušenstvím.

Když se proces nedaří 

Pomoci vám může nahřátí fénem. Vyhněte se ovšem plnému výkonu a dbejte na dostatečnou vzdálenost od svého smartphonu. Zakoupit si můžete i speciální sadu nástrojů, se kterou vám práce půjde mnohem lépe od ruky. 

Pokud se vám odstranění ochranného skla stále nedaří, neváhejte se obrátit na profesionály v servisu. Vyhnete se případnému rozsáhlejšímu poškození a větším finančním nákladům na opravu. 

Sundání ochranné fólie 

Návod na odstranění fólie z displeje telefonu je velmi podobný postupu u ochranného skla. Začněte sloupávat v rohu telefonu a postupujte pomalu. V žádném případě nepoužívejte ostré předměty ani rozpouštědla. Po sundání fólie se na displeji mohou objevit zbytky lepidla. Ty snadno odstraníte vatičkou namočenou v technickém benzínu. Telefon důkladně vyčistěte a vysušte. Nezapomeňte aplikovat nový ochranný prvek, aby byl displej nadále chráněn. 

Copyright 2012–2024 smartprislusenstvi.cz